Wszystko o ubezpieczeniu NNW szkolnym

Właśnie rozpoczął się rok szkolny. Jako rodzice stoimy przed wyborem ubezpieczenia NNW Link4 dla swojego dziecka. Sprawdźmy, jak działa ubezpieczenie szkolne i po czym poznamy naprawdę dobrą ofertę.

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne NNW jest bardzo popularną ofertą. Najczęściej jest to ubezpieczenie grupowe, który jest proponowane przez dyrekcję szkoły. Najczęściej ubezpieczenie to jest mocno podstawowe. Obawiamy się, że w ramach takiej polisy, niewiele naszemu dziecku jest proponowane. Firmy ubezpieczeniowe w swoich ofertach posiadają znacznie szersze oferty. Na pierwszy rzut oka tego nie zauważymy. Dopiero zapoznając się z załącznikiem OWU, otwierają nam się oczy.

Gdy mamy jakieś wątpliwości, to porozmawiajmy z doradcą ubezpieczeniowym. Powinien to być doradca niezrzeszony, który nie pracuje dla żadnego ubezpieczyciela. Dzięki temu oferta będzie w stu procentach korzystna i nie będą się rodziły żadne wątpliwości. Samodzielnie także poradzimy sobie z analizą. Sprawdźmy co w danej kwocie możemy otrzymać i podpiszmy najbardziej korzystną umowę.

Czy szkolne NNW jest obowiązkowe?

Nie, chociaż wielu rodziców uważa, że tak. Skąd ten jakże popularny mit? W szkołach się przyjęło, że rodzice kupują szkolne ubezpieczenie na początku września. Wyobraźmy sobie, że już na pierwszej wywiadówce w roku szkolnym, wychowawca wspomina o wykupieniu ubezpieczenia. Pomimo, że nazwa ubezpieczenia nic nam nie mówi, a warunki polisy nie zostały nawet przedstawione, to większość rodziców wnosi opłatę i o zakupionej polisie zapomina. Sięgają do warunków ubezpieczenia dopiero, gdy dziecku stanie się coś złego. Na pewno zakup ubezpieczenia szkolnego nie jest za dobrym pomysłem.

Czy warto NNW kupić w szkole?

W szkole jest proponowane ubezpieczenie grupowe dla uczniów. Wszystko może się wydawać naprawdę zachęcające, ale jak wczytamy się w Ogólne Warunki Umowy, to przestaje nam się to podobać. Okazuje się, że składka rzeczywiście jest niska, ale oferta bardzo skromna. W takim wypadku oczywiście lepiej dopłacić i wykupić polisę, która ma szeroki zakres. Na pewno nie będzie to kwota, która jest bardzo wysoka. Raczej jest to kwota na każdą kieszeń. Tym bardziej warto.

Oczywiście wybór należy do nas. Warto jednak wszystko przeanalizować na spokojnie i znaleźć możliwie najlepszą ofertą. Chodzi przecież o nasze dziecko oraz o nasze pieniądze, na które ciężko pracujemy.