Gdzie uzyskać ubezpieczenie OC pojazdu?

Jak wiadomo wypadki chodzą po ludziach i nawet najbardziej ostrożne osoby mogą spowodować wypadek z udziałem innych osób. Nie jest o to trudno, szczególnie gdy poruszamy się z dużą prędkością, jak na przykład podczas jazdy samochodem. Kiedy prowadzimy pojazd jesteśmy narażeni na mnóstwo czynników zewnętrznych, które mogą przyczynić się do osłabienia naszej uwagi i tym samym spowodowania kolizji drogowej. Z drugiej strony natomiast, możemy także stać się ofiarami takiego wypadku, wtedy to inny kierowca jest winowajcą i ponosi odpowiedzialność za stłuczkę. Tym, co chroni nas od ponoszenia odpowiedzialności finansowej zaistniałych zdarzeń drogowych oraz daje nam możliwość dochodzenia roszczeń, w przypadku gdy jesteśmy ofiarą, jest niewątpliwie ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu. Jest to obowiązkowe ubezpieczanie, dzięki któremu łatwo uregulować sprawy między uczestnikami kolizji drogowej. W jaki sposób zatem stać się posiadaczem takiej polisy?

Biura stacjonarne

Jednym ze sposobów zawarcia umowy ubezpieczenia OC jest wizyta w punkcie danej firmy lub w agencji ubezpieczeniowej. W tej pierwszej będziemy mogli kupić polisę tylko tego jednego podmiotu. Jest to dobry sposób zakupu wtedy, gdy jesteśmy zdecydowani tylko na tę firmę, np. współpracujemy już z nią wiele lat i jesteśmy zadowoleni z jej usług. W innym przypadku, lepiej wybrać się do agencji ubezpieczeniowej, gdzie poznamy ofertę wielu firm. Agent nas obsługujący będzie mógł dopasować ofertę do naszych wymagań i wybrać optymalną opcję w zależności od tego, czy zależy nam na jak najniższej cenie ubezpieczenia, czy może jak najlepszej ochronie. Dodatkowo, bez żadnych problemów będziemy mogli także w tej agencji wypowiedzieć umowę z poprzednim ubezpieczycielem, którego nowa oferta nas nie przekonuje. Dzięki powiadomieniom z tych agencji, będziemy pamiętać o zakończeniu okresu ubezpieczenia lub o terminie płatności kolejnej raty, jeśli takie były wprowadzone w umowie.

Ubezpieczenie on-line

Jeśli jednak większość spraw wolimy załatwiać przez Internet, to z ubezpieczaniem OC samochodu też nie będziemy mieli żadnych problemów. Aktualnie większość firm ubezpieczeniowych, takich jak np. Link4 działa w sieci i oferuje podpisywanie umów przez Internet. Zaletą takich rozwiązań jest przede wszystkim oszczędność czasu i fakt, że umowę można realizować o każdej godzinie. Zazwyczaj po wypełnieniu danych i wpłacie ustalonej kwoty na konto bankowe, w kilka chwil otrzymujemy gotową umowę na adres mailowy. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, zawsze możemy skorzystać z formularzy kontaktowych, gdzie za pomocą maila, czatu, czy telefonu skontaktujemy się z doradcą danej firmy.